Menu Zamknij
fot. Karpati & Zarewicz

Łukasz Chrzęszczyk

Pianista, solista i kameralista, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasach fortepianu prof. Piotra Palecznego i kameralistyki fortepianowej prof. Mai Nosowskiej.

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych i kameralnych, jak m.in. Grand Prix, I Nagroda w kategorii duetów skrzypce – fortepian i wszystkie nagrody specjalne I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Lusławicach. Występował m .in. w Het Concertgebouw w Amsterdamie, siedzibie NOSPR w Katowicach, filharmoniach w Bratysławie, Mediolanie, czy Warszawie – z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej FN. W swoim dorobku fonograficznym ma 5 płyt, dwie ostatnie – komplet dzieł Sergiusza Prokofiewa nagrany w duecie z Jakubem Jakowiczem oraz album z kompozycjami kameralnymi Aleksandra Kościowa (duety z Joanną Freszel, skrzypaczką Roksaną Kwaśnikowską i klarnecistą Piotrem Zawadzkim) otrzymały nominacje do nagrody Fryderyk 2022.

Od 2014 roku jest wykładowcą UMFC, prowadząc zajęcia z kameralistyki fortepianowej i współpracując jako pianista z klasami instrumentalnymi, obecnie na stanowisku adiunkta.

Koncerty Artysty